Pogaduszki dla każdego :)

Miejsce, gdzie każdy znajdzie kącik dla siebie :)

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 23-07-2016 16:21:37

Meszka
Gość
Windows 7Firefox 47.0

Makaronowe wariacje...

ZAPIEKANKA MAKARONOWA

Jedno z ulubionych dań mojego syna: zapiekanka makaronowa
Gdy zostanie makaron z zupy (świderki czy tym podobne), często robię zapiekankę.
Podsmażam makaron na maśle (masło roślinne lub margaryna), dodaję zioła prawansalskie (ewentualnie przyprawę do pizzy, zapiekanek) i drobniej pokrojony ser (można zetrzeć na tarce).
Gdy ser się stopi - gotowe [dblpt])
Najlepsze jest z keczupem.
Gdy mam więcej czasu to jeszcze najpierw podsmażam kiełbaskę, cebulkę ale syn najbardziej lubi z samym serem [dblpt])

#2 23-07-2016 17:51:19

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 47.0

Odp: Makaronowe wariacje...

Smużka napisał/a:

Gotujemy makaron, ma być nie do końca ugotowany.
Na patelnie wlewamy olej, czosnek posiekany lub przez praskę wrzucić na patelnie, krótko smażyć, wrzuć do na patelnie groszek z puszki chwilkę pod smażyć, wlać śmietankę 30 %
dodać makaron i ser chwile podsmażyć i gotowe a i zioła i przyprawy jak kto woli.

można zamiast groszku dodać wędzony boczek, tylko wtedy nie dajemy oleju najpierw smażymy, dodajemy czosnek wlewamy śmietankę i makaron i ser.


Gotujemy makaron tak samo, na patelni wlewamy olej, wrzucamy czosnek i pomidory z puszki pokrojone bez skórki smażymy dodajemy przyprawy jakie lubimy, wrzucamy makaron i ser i gotowe [sred])

Wiadomość dodana po 02 min 26 s:
Dziewczyny, pozwoliłam sobie wkleić tutaj przepis Smużki żeby nie mnożyć wątków i uniknąć bałaganu
Dlatego zrobie jeden, makaronowy wątek, OK?


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#3 09-08-2016 18:07:52

envelop
Madame Pompon
Dołączył: 08-08-2016
Liczba postów: 589
WindowsOpera 39.0.2256.48

Odp: Makaronowe wariacje...

Jako że uwielbiam makarony to napewno przepis wypróbuje [dblpt])
Sama często robie warzywa z makaronem i mięsem, takie na szybko a jakie dobre [dblpt]zadowolony[dblpt]


"Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
.........................................................
qb3cwn153lup9vkb.png

Offline

#4 09-08-2016 19:54:49

Meszka
Gość
Windows 7Firefox 47.0

Odp: Makaronowe wariacje...

Ja dziś zjadłam moją zapiekankę makaronową z kurkami... Ale było pyszne.....
Makaron, kurki, ser i ketchup

#5 09-08-2016 20:31:42

malinka61
Dobry Duszek Forum
Dołączył: 17-07-2016
Liczba postów: 2,140
Windows 7Chrome 52.0.2743.116

Odp: Makaronowe wariacje...

U mnie to na szybko robię  ; do ugotowanego   makaronu , wbijam jajka , mieszam i to wszystko zapiekam , dla mnie to super szybkie danie .
Drugi przepis to ugotowany makaron mieszam ze skwarkami , do tego kruszę biały ser ,solę  mieszam i to wszystko , [dblpt])  szybko i smacznie .


Zło, które ci wyrządzono , zmieniaj w sobie na dobro

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
denevermta - emeraldrpg - craftcam - hooligansgame - vmzkopole