Pogaduszki dla każdego :)

Miejsce, gdzie każdy znajdzie kącik dla siebie :)

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 23-10-2016 11:18:05

Meszka
Gość
Windows 7Firefox 49.0

Ach, te komputery

Misiu, jako, że Ty jesteś "komputerowiec" to żeby nie zaśmiecać pogaduszek, piszę tutaj, może i inne dziewczyny będą miały jakieś pytania w tej dziedzinie to się wątek przyda.
Otóż, może poradzisz mi coś na mój "problem"....
Chodzi o internet...
Gdy otwieram Firefox (bo akurat to lubię) to mam nastawioną stronę startową google.
I od przedwczoraj nagle zamiast google mam jakieś FreeRadioCast.
Ustawiłam w panelu sterowania znowu google, w samej przeglądarce w opcjach też strona startowa google, ale jak otwieram nową kartę to zamiast google to znów to Radio....
Nijak nie wiem jak ustawić aby karty otwierały się też jako google tak jak miała do tej pory.
Jak na nowej karce nacisnę na "domek" to jest google ale ja chcę aby od razu się tak otwierało a nie, że muszę coś naciskać dodatkowo....
Jeżeli wiesz, gdzie to mogę ustawić (bo już siedzę i próbuję na wszelkie sposoby) to proszę napisz gdzie....
Z góry dziękuję

#2 23-10-2016 12:42:34

Misiek
Edycja Limitowana
Dołączył: 24-07-2016
Liczba postów: 97
Windows 7Firefox 48.0

Odp: Ach, te komputery

Cześć.
     Najpierw wejdź do panelu sterowania komputera (nie przeglądarki) i odinstaluj program FreeRadioCast. To wirus jest. Świństwo takie co z czasem robi wiele problemów.
I dzięki za nazwanie mnie "komputerowcem"... Taki ze mnie komputerowiec jak z koziej d*** waltornia. [sred])
Na 99% wiem jak się to mogło stać. Trzeba uważać przy instalacji nowego programu z internetu. Kiedyś tego nie było, ale teraz nie jako "po drodze" instaluje się różne inne oprogramowanie firm wspieranych przez twórcę interesującego nas programu. Trzeba uważnie śledzić wszystkie okienka w trakcie instalacji i szukać np. takich małych zaznaczonych kratek z opisem, najczęściej drobnym druczkiem że "zgadzamy się na zainstalowanie takiego a takiego programu który uczyni nas szczęśliwszymi...". Albo np. ustawi nam stronę startową przeglądarki na taki a taki adresik i już nigdy nie będziemy się nudzić przy komputerze.... To jest prawdziwa plaga, zwłaszcza kiedy instalujemy darmowe oprogramowanie z internetu. Często jest tak, że chcemy pobrać program z np. ze strony instalki.pl ale zamiast tego pobieramy tylko programik który pozwoli nam ściągnąć plik instalacyjny interesującego nas programu, wciskając w nasz system kilka innych, zupełnie nie chcianych programów. Trzeba to uważnie czytać i usuwać zaznaczenia, odmawiać instalacji tych programów. Bywa to trudne bo przycisk potwierdzający jest baardzoo duży a ten do odmowy malutki.
Ale do rzeczy. Jak wejdziesz w opcje to masz nową zakładkę i stronę opcji. Po lewej stronie opcji jest menu. Pierwsze z góry są "Ogólne" tam rozumiem już ustawiałaś startową www.google.pl. Druga z góry jest "Wyszukiwanie". W okienku widocznym w środku wywal wszystko zostawiając tylko "google". Jak najedziesz myszką i klikniesz to uaktywni się przycisk na dole "usuń". Wywal wszystko oprócz "google"!!!!
Jako czwarte z góry jest opcja "aplikacje". Kliknij i w okienku które Ci się pokaże jest lista aplikacji współpracujących z Firefoksem. Poszukaj na liście czy nie ma tam aplikacji o nazwie  FreeRadioCast lub o nazwie podobnej. Jakby coś takiego było to wejdź w właściwości i pousuwaj wszystko co możliwe. Jeżeli nie ma to spoko.
Tutaj to chyba wszystko co możesz zrobić. Gdyby to wszystko nie pomogło i ciągle będziesz miała tą niechcianą stronę, to tu jest link do strony która pomoże zresetować firefoksa. Spoko, nie stracisz zakładek, ulobionych itp... Chociaż nie mam pewności co do zapisanych haseł.

https://support.mozilla.org/pl/kb/przyw … sa-latwe-r

Wiadomość dodana po 01 min 20 s:
No i oczywiście powinnaś zainstalować choćby darmowy antywirus... Tylko znowu trzeba uważać żeby nie dać naciągnąć się na wersję płatną.

Offline

#3 23-10-2016 13:15:15

Meszka
Gość
Windows 7Firefox 49.0

Odp: Ach, te komputery

Misiu, jesteś wielki!!!!!
Kłaniam się w pas w podzięce [dblpt])
Co prawda skończyło się na skorzystaniu z linka resetującego firefoksa bo te powyższe to miałam już "przelukane".
No, dla mnie jesteś "komputerowcem" bo się znasz na komputerach [dblpt])
Informatyk to może raczej ktoś trochę inny ale z Ciebie prawdziwy "komputerowiec" [dblpt])

Wiadomość dodana po 02 min 36 s:
Swoją drogą to ciekawe skąd to się wzięło, może Marcel coś instalował....
Jakiś miesiąc temu zainstalował jakąś grę, w którą i tak nie gra ale ona dziwnie otwiera się sama zaraz po uruchomieniu komputera.
Nie mogę jej odinstalować bo nawet jak jej nazwę wpiszę w "wyszukiwarce" to komputer nie widzi żeby taki program miał zainstalowany. Nie ma czegoś takiego o takiej nazwie a jednak się otwiera... dziwne......

#4 23-10-2016 19:02:27

Misiek
Edycja Limitowana
Dołączył: 24-07-2016
Liczba postów: 97
Windows 7Firefox 49.0

Odp: Ach, te komputery

Agnieszko, jeżeli coś Ci się uruchamia zaraz po starcie komputera to w menu głównym windows-a 7 (tym w lewym dolnym rogu ekranu) masz coś takiego jak "Autostart". Zobacz czy nie ma tam ikonki tej gierki. Jak jest to najechać myszką (kurcze, ta "myszka" dwuznacznie mi się kojarzy...), prawy przycisk myszki i wybrać "usuń". Powinno pomóc.

Widzę że przydało by się przeskanować twój komputer jakimś programem "adware". Mam taki fajny w pracy tylko nie pamiętam nazwy. Podam Ci jutro jak zajrzę.

Wiadomość dodana po 03 min 31 s:
A tak w ogóle, polecam zainstalowanie programu "ccleaner". Jest darmowa wersja. Czyści śmieci z komputera, stare rejestry, można odinstalowywać programy, wywalić niepożądane programy w autostarcie właśnie.... Jest bezpieczny nawet jak nie do końca się człowiek zna.

Wiadomość dodana po 2 h 13 min 24 s:
Przypomniałem sobie nazwę tego programu!!!  [dblpt]D 
https://pl.malwarebytes.com/antimalware/ - to link do strony tego programu. Pobierasz wersję darmową, uruchamiasz i instalujesz. Tylko odznacz przy instalacji uruchomienie płatnej wersji premium na 30 dni. Po pierwszym uruchomieniu trzeba chwilę poczekać aż program zaktualizuje sobie bazę danych a jak już to zrobi włączasz skan systemu i niech popracuje. To niestety trochę trwa ale warto. Jak skończy usuwasz wszystkie wykryte niepożądane obiekty.

Offline

#5 24-10-2016 11:11:32

Meszka
Gość
Windows 7Firefox 49.0

Odp: Ach, te komputery

Misiek, ja Ci powiem, że mój komputer jest naprawdę zaśmiecony bo kiedyś Marcel grał w jakieś gierki które trzeba było zainstalować a potem coś tam przy okazji odinstalowywałam ale jest jeszcze mnóstwo jakichś programów które by się przydało wyrzucić a ja się boję że coś wyrzucę a to jednak było potrzebne....
On ma jakieś 5 czy 6 lat i nikt nigdy go nie czyścił.
Tzn w sensie pamięci bo ostatnio pierwszy raz był dany do czyszczenia z kurzu bo się tak przegrzewał że się wyłączał. A my się baliśmy w nim grzebać....
Teraz muszę go wyłączyć i włączyć znowu żeby nazwę tej gry zobaczyć a wtedy skorzystam z Twojego linka [dblpt])
Jeszcze raz ogromnie dziękuję [dblpt])

#6 24-10-2016 13:31:25

Misiek
Edycja Limitowana
Dołączył: 24-07-2016
Liczba postów: 97
AndroidChrome 53.0.2785.124

Odp: Ach, te komputery

Śmiało, program który ci poleciłem niczego nie zepsuje. Sprawdzone. To co znajdzie wydalić bez wahania.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
craftforest - vmzkopole - emeraldrpg - hooligansgame - griffomcforum