Pogaduszki dla każdego :)

Miejsce, gdzie każdy znajdzie kącik dla siebie :)

Nie jesteś zalogowany na forum.

#16 26-08-2016 14:53:14

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 48.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Od dawna na południowo-wschodnich rubieżach PiS ma solidne poparcie, co i tak w niczym nie zmienia faktu, że za jego pomysły zapłacimy wszyscy, jak leci. Bez wyjątku i to już całkiem niedługo...


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#17 27-08-2016 16:58:34

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 48.0

Odp: Quo vadis Polsko?


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#18 31-08-2016 21:17:06

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 48.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Czy to żart?
Nie, to prawda..


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#19 01-09-2016 08:23:04

malinka61
Dobry Duszek Forum
Dołączył: 17-07-2016
Liczba postów: 2,140
Windows 7Chrome 52.0.2743.116

Odp: Quo vadis Polsko?

No czeka nas era statuetek , pomników , portretów , kiedy ten cyrk się skończy ?? nie wiem czy się śmiać czy płakać ??? głupota tego rządu sięga zenitu ,  [dblpt](


Zło, które ci wyrządzono , zmieniaj w sobie na dobro

Offline

#20 02-09-2016 19:37:36

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 48.0

Odp: Quo vadis Polsko?


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#21 20-09-2016 13:35:03

malinka61
Dobry Duszek Forum
Dołączył: 17-07-2016
Liczba postów: 2,140
Windows 7Chrome 53.0.2785.116

Odp: Quo vadis Polsko?


Zło, które ci wyrządzono , zmieniaj w sobie na dobro

Offline

#22 28-09-2016 19:02:08

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 49.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Dzisiaj w "Jeden na jeden" minister Błaszczak, jak mantrę powtarzał, że KOD szykuje prowokacje na 11 Listopada, o czym ma świadczyć sytuacja na pogrzebie Inki i Zagończyka.
W kontekście umorzenia śledztwa przez białostocką prokuraturę
jest to wyraźny sygnał, że takie prowokacje szykują pisory i ONR. Oraz jest to próba zastraszenia ludzi żeby przeciwnicy (nie)miłościwie nam panujących nie próbowali organizować manifestacji, zwłaszcza 11 Listopada.
Będzie dym!
Wspomnicie moje słowa...


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#23 28-09-2016 20:08:25

malinka61
Dobry Duszek Forum
Dołączył: 17-07-2016
Liczba postów: 2,140
Windows 7Chrome 53.0.2785.116

Odp: Quo vadis Polsko?

Małgosiu , na FB od paru dni jest sygnał do wyjścia ludzi na ulice , to co się robi to  w głowie się nie mieści , oni są bezkarni , co im się w głowie uroi to zatwierdzają, kurdupel obłąkany rządzi  a pisiaki na kolanach klęczą i jego fanaberie  zatwierdzają , nie ma na to rady ,  [dblpt]wkurzony[dblpt]


Zło, które ci wyrządzono , zmieniaj w sobie na dobro

Offline

#24 02-10-2016 22:06:56

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 49.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Na razie, to tylko sen..
Ciekawe, kiedy jawą się stanie?


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#25 02-12-2016 21:05:44

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 50.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Prymat ojcostwa czy dyskryminacja mężów?

„Rodzina tradycyjna, inaczej patriarchalna, to rodzina, w której opieka nad dziećmi jest zadaniem kobiety. Natomiast mężczyzna zapewnia byt materialny i reprezentuje ją na zewnątrz” – głosiła poprawna odpowiedź do jednego z zadań na próbnej maturze z WOS-u. Jak się okazuje istnieje coś takiego jak prymat ojcostwa i trzeba się o niego modlić.
Nie milkną komentarze po naszym materiale o absurdalnym zdaniu z WOS-u. Przypomnijmy, w jednym z arkuszy zamieszczono zdjęcie ojca pochylającego się nad niemowlęciem w wózku, a poniżej zdanie: rozstrzygnij, czy zdjęcie ilustruje tradycyjny model rodziny. Swoje zdanie uzasadnij, odwołując się do fotografii. Poprawna odpowiedź: To nie jest rodzina tradycyjna. Opieka nad dziećmi jest zadaniem kobiety.
W sieci rozgorzała gorąca dyskusja. Jedni debatują nad tym, czym tak naprawdę jest ów „tradycyjny model rodziny”, drudzy przyznają, że stereotypy, które miały się w najlepsze jeszcze kilkadziesiąt lat temu powinny już dawno odejść w zapomnienie. Bo ojcowie też potrafią wychowywać swoje dzieci.
Co ciekawe, z rolą ojca w rodzinie jest problem. W Gdańsku 9 grudnia w kościele parafialnym oo. Cystersów pw. MB Królowej Korony Polskiej organizowana jest pierwsza msza z modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko świętości życia, prymatowi ojcostwa, godności mężczyzny i kobiety oraz nierozerwalności małżeństwa.
-Na "model rodziny" składa się wiele aspektów, a nie to, kto pochyla się nad wózkiem. Jeśli w szkole uczą wyciągać wnioski na podstawie minimalnej ilości danych, to już nam bliżej do szkolenia jasnowidzów, a nie faktycznego nauczania młodzieży – pisze jeden z internautów.

- No tak, w tradycyjnej rodzinie ojciec nie może nawet dotknąć dziecka. W tradycyjnej rodzinie ojciec idzie na piwko z kolegami, a dziecko ma w nosie – czytamy.

- W Polsce lepiej jest widziana kobieta porzucona, samotnie wychowująca dziecko - niż pozytywny opiekujący się dzieckiem ojciec – pisze inna czytelniczka.

- Tu powinni chyba zaprotestować panowie. W tej wizji nie miejsca na bliskość i budowanie więzi dziecka z ojcem. Dyskryminacja i przedstawianie ojca jako osobnika niedorozwiniętego emocjonalnie – komentuje kolejna.

Jak komentuje Sara Prussak, która zamieściła zdjęcie z informacją o mszy, „ojcostwo nie jest elementem tradycyjnej rodziny, ale ma najwyraźniej prymat”. Czy kobieta przejmując rolę pani domu, popełnia grzech? Tego nie wiemy, bo nie udało się nam skontaktować z proboszczem parafii, w której modlitwa się odbędzie. Panowie o prymacie ojcostwa wypowiadają się niechętnie.

Przekonać ich do tego postanowił Grzegorz Powideł z Fundacji Filome, który organizuje warsztaty pod kontrowersyjną nazwą: „Mąż przywódca. O władzy mężczyzny w domu”. Prezesa Fundacji zalała fala hejtu, internauci nie zostawili na nim suchej nitki, ale jak sam przyznaje, to prowokacja, by zainteresować mężczyzn tym, jak rzeczywiście ta rola ojca powinna wyglądać.
Porównajmy go do prezesa firmy. Wszyscy się zgodzimy, że jego rola nie powinna polegać tylko na tym, by dużo zarabiał, nic nie robił i wykorzystywał ludzi. Jego praca powinna opierać się na dbaniu o firmę, żeby uczciwie traktować wszystkich pracowników. Jeżeli ja mówię o władzy męża, to jest to norma, to się dzieje automatycznie. Ale to jest służba. Mężczyźni zapominają o tym, że to nie rozkazywanie, bycie stereotypowym przywódcą. To ogromna odpowiedzialność za rodzinę. Panowie łatwo ją z siebie zrzucają i mówią „to nie jest moja sprawa” – mówi w rozmowie z WP Grzegorz Powideł, ojciec 5 dzieci, przedsiębiorca, trener biznesowy i osobisty.
Dlaczego wciąż takim echem odbijają się dyskusje jak ta, która rozpętała się po feralnym zadaniu na maturze z WOS-u?

- Budzi to tyle kontrowersji, bo dzisiejszy świat próbuje zatrzeć różnice między mężczyzną a kobietą. Ja tych granic bronię, bo one są niezbędne dla rozwoju. Różnimy się i się uzupełniamy. Absolutnie nie ma wyższości jednej płci nad drugą. Tak nas Pan Bóg stworzył, że jesteśmy równi. Ja nigdy dziecka nie urodzę, nie wykarmię piersią. Jak będzie trzeba, to będę karmił butelką – przyznaje. Według niego kobiety boli to, że choć tyle się już zmieniło w naszej mentalności, to wciąż w wielu przypadkach to na ich barkach leży ciężar wychowania dzieci i prowadzenia domu.
- Podzielmy panów na dwie grupy, bardzo schematycznie – na tych którzy się nie angażują i na tych, którzy to robią. I tę pierwszą grupę można określić tak: spłodziłem dziecko, to dziecko gdzieś sobie funkcjonuje, czasem można się do niego odezwać. Druga grupa – tacy, którzy są z tymi swoimi partnerkami, mieszkają razem, dzieci krzątają się dookoła. Myślą, że jego rola sprowadza się do tego, że ma zadbać o pieniądze, żeby dom był elegancki i koniec. Powtarzam, to schemat, ale w dużej mierze jest prawdziwy. Dlaczego to kobiety najczęściej komentują takie historie? Bo je to boli. Mówią: „wszystko jest na mojej głowie” i chcą to zmienić – dodaje.

- Wyobraź sobie, że jesteś królem. Twoja żona królową – nie służącą. Trzeba pokierować tym królestwem, służyć mu. Jeżeli moja królowa jest umordowaną służącą w domu, to chyba coś jest nie tak z moimi rządami.

źródło: Kobieta WP


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#26 15-12-2016 20:18:19

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 50.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Bezsenność w PiS

Ci, którzy spokojnie zasnęli w środę, w czwartek obudzili się w innej rzeczywistości. Mamy nowe prawo oświatowe, nowe prawo o zgromadzeniach, nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, nie mówiąc już niż o tym, że mamy całkiem nową postać „parlamentu”, nie jako władzy ustawodawczej, ale jako narzędzia w rękach władzy wykonawczej. Polska przestała być de facto państwem demokratycznym, jeśli przez demokracje rozumie się ustrój, w którym nadrzędną rolę gra wybrany przez lud suwerenny parlament, wobec którego rząd pełni funkcję wykonawczą. Nasz parlament nie słucha nawet rządu. Jak w Korei Północnej wszyscy słuchają tego Jednego Jedynego. Naszego Wielkiego Przywódcy.
Z powodu jego bezsenności Sejm – jak zwykle – pracował nocą. A nad ranem hop! I mamy nowy wspaniały świat. Swoją drogą to ciekawe, dlaczego Nasz Przywódca ma takie kłopoty ze snem? Wyrzuty sumienia? Koszmary? Nocne plany, co by tu zdemolować jeszcze? Kogo oblać jakimś błotem, kogo nazwać ubekiem? Jak okrasić swoją partię (już jest „partią wolności, prawa i demokracji”, może stać się „partią godności, dobrobytu i wiecznego szczęścia”), kogo zwolnić, gdzie jest jeszcze w miarę normalnie i trzeba coś popsuć?

A może ta bezsenność bierze się z domowych nawyków z czasów, gdy mama pozwalała długo rano spać, więc noc była wolna? Czy Nasz Przywódca trwonił ją na zbożne czytanie pod kołdrą? I co czytał? Machiavellego? Dmowskiego? Pamiętniki Cezara? Hegla? Czy może coś bardziej współczesnego i demonicznego? A może Nasz Przywódca nocą zapisywał, co mu w świecie pozadomowym się nie podoba? Jemu i jego bratu oczywiście. Może zapisywał nazwiska kolegów, którzy mu dokuczyli? Wygląda na to, że ich lista jest bardzo długa, można powiedzieć niewyczerpana, bo – być może – dokuczano mu nie tylko w szkole, ale również później, w czasie studiów i potem w czasie stanu wojennego (najwyraźniej zorganizowano go bez jego woli i bez jego woli zorganizowano działania opozycji. Straszna więc to była opozycja, która najpewniej działała razem z SB i ZOMO, skoro nie wpisała go do annałów herosów podziemia).

Trudno powiedzieć, jakie urazy, jakie koszmary nosi w sercu Nasz Przywódca, ale najwyraźniej nocna praca parlamentu go koi i uspokaja. Świat niedługo będzie wyglądał tak, jak zawsze chciał go urządzić Nasz Przywódca. Bezsenność w PiS jest więc konieczna, by powstał wreszcie Nowy Wspaniały Świat. I wtedy bezsenność się skończy. Wtedy wszystko się skończy.


Magdalena Środa


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#27 15-01-2017 18:16:24

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 50.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Niedziela. Leniwa i spokojna. Przy gorącej herbatce zrobiłam sobie internetową "prasówkę".
Najpierw poczytałam felieton Daniela Passenta:
http://passent.blog.polityka.pl/2017/01 … ?nocheck=1


potem trafiłam na:
http://wyborcza.pl/7,75398,21246057,bez … siaka.html


zajrzałam, więc na łamy Gazety Prawnej, a tu:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i- … anami.html


no, to skoczyłam do Newsweeka:
http://www.newsweek.pl/polska/antoni-ma … ditional_3


w nadziei na lepsze wieści weszłam na Okopress:
https://oko.press/centrum-praw-kobiet-z … e-caritas/


i straciłam ochotę na cokolwiek....


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#28 30-01-2017 20:52:31

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 51.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Sprawiedliwość po polsku..

A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#29 11-03-2017 22:11:04

tamira
Starsza Wiedźma
Skąd: z Moderatorni
Dołączył: 16-07-2016
Liczba postów: 2,231
Windows 7Firefox 51.0

Odp: Quo vadis Polsko?

Mnóstwo osób, setki tysięcy, a może nawet miliony Polaków lekceważącym wzruszeniem ramion kwituje obecną sytuację polityczną w naszym kraju wychodząc z jakże mylnego założenia, że "mnie to nie dotyczy" i "jakoś to będzie". Nie chcę być złym prorokiem, ale już niedługo każdy z nas na własnej skórze odczuje rządy pisowskich oszołomów. I wszystkim nam przyjdzie słono zapłacić za obsesje kurdupla z Nowogrodzkiej, dla którego żądza zemsty i osobista wendetta ważniejsza jest niż interes oraz bezpieczeństwo 38 milionowego kraju.
Czym to się skończy? Nie wiem, ale obawiam się, że jeżeli nie nastąpi jakiś sensowny, polityczny przełom, to krew się poleje...

Muszę powiedzieć, że poza wstydem, który znowu wywołało we mnie zachowanie naszej władzy, miałem przez chwilę trochę współczucia dla Kaczyńskiego. On przekroczył granice normalności. Z nim naprawdę coś jest nie tak. Jeśli zdecydował się na taki ruch, że poświęca dobre imię Polski w imię jakiejś prywatnej obsesji, to musi mieć poważny problem.

Całość poniżej:


Przystępniej chyba nie można wytłumaczyć czym grożą nam dalsze rządy pisdzielców.


A wszystkim wyborcom, którzy głosowali na PiS oraz tym, którzy olali wybory, bo nie chciało się im dupy ruszyć z kanapy życzę żeby jako pierwsi odczuli na własnej skórze, jak psychol Kaczyński i jego banda odmóżdżonych debili kochają suwerena!


A we mnie samym wilki są dwa. Oblicze dobra,oblicze zła. Walczą ze sobą nieustannie, wygrywa ten, którego karmię...


00000_%25C5%2591szi+d%25C3%25ADsz_2.png

Offline

#30 12-03-2017 11:58:35

malinka61
Dobry Duszek Forum
Dołączył: 17-07-2016
Liczba postów: 2,140
Windows 7Chrome 56.0.2924.87

Odp: Quo vadis Polsko?

Małgosiu , dołączam się do twoich życzeń , przy naszym stoliku siedzą panowie , jeden z Kukiza a drugi chyba z piśdzielców ,dzień  przed wyborami Tuska ciut tam skomlał ,trochę popierał rząd za to że zyskał  że pójdzie na emeryturę wcześniej i za to im dziękuje , a ja wyskoczyłam że czekam żeby ten rząd jak najszybciej upadł , no to spojrzeniami o mało by mnie nie zabili, ale na następny dzień cicho siedzieli   [dblpt]D


Zło, które ci wyrządzono , zmieniaj w sobie na dobro

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
avalon - sloneczka - vtc-transpol - byrenia - cripsrpg